O nás

Zakladateli zahradnictví jsou Vladimír a Zdena Fousovi.

Vladimír Fous (*1934) se vyučil zahradníkem ve Středisku pracujícího dorostu v Litoměřicích, deset let odborné praxe strávil u firmy Vyskočil v Mělníku, posléze pracoval 4 roky na výstavišti Zahrada Čech a  do roku 1989 pracoval na školním statku SZaTŠ v Mělníku. Po roce 1989 působil jako vedoucí semenářské prodejny Achillea v Mělníku.

Zdena Fousová (*1942) absolvovala SZaTŠ Mělník v roce 1960, dvouletou pedagogickou nástavbu v Čáslavi, dva roky odborné praxe v oboru šlechtění letniček ve šlechtitelské stanici v Libochovicích. 30 let působila jako odborná učitelka v Zahradnickém učilišti v Litoměřicích a jeden rok na Aranžérské a vazačské škole v Praze - Krči. Po roce 1989 společně s manželem pracovala v semenářské prodejně Achillea.

Oba se zahradnictví věnovali celý život ve svém volném čase na rodinné zahradě.  Zabývali se pěstováním cibulovin, muškátů a letniček, orchidejí, ale i jahod a česneku. Většinu svých aktivit později přenesli na nově zakoupený pozemek v Mladoboleslavské ulici, kde od roku 1996 pozvolna vznikalo zahradnictví. Zpočátku v zahradnictví pěstovali sadbu zeleniny, letniček a některých trvalek. Později se sortiment pěstovaných a prodávaných rostlin zvolna rozšířil, postavily se fóliovníky, závlahy a další provozní zařízení a budovy.

V současné době vede firmu syn Hynek Fous (*1971) s manželkou Jitkou (*1981).

Obohatil zahradnictví okrasnými rybami, vodními a bahenními rostlinami a vůbec vším co se týče zahradních jezírek.

Zahradnictví se věnuje pěstování balkónových květin a zajímavých letniček, vysazování plastových i keramických nádob a původní velikonoční, dušičkové a vánoční vazbě. U příležitosti Vánoc a Velikonoc a také v rámci Letničkového víkendu probíhají prodejní výstavy aranžérských prací. Zákazník může v zahradnictví najít vše, co pro svou zahrádku potřebuje, od speciálních zemin přes truhlíky, závěsy, květináče, mísy, hnojiva, osiva, svíčky, proutěné košíky až po krmivo pro ryby, filtrace do jezírek i okrasné ryby samotné. Z rostlinné říše pak zeleninovou sadbu po celou sezónu, dvouletky, skalničky, cibuloviny a hlíznaté květiny, trvalky, stromy a keře, ovocné stromky, vodní a bahenní rostliny. Nabídka se během sezóny proměňuje, takže při každé návštěvě lze objevit novinky, překvapení i inspiraci.

Firma

  • Ing. Hynek Fous - Zahradnictví
  • Ve Žlábkách 2978
  • 27601 Mělník
  • IČO 68559585
  • DIČ CZ - 7106050908
  • zapsán dne 26.6.2001 pod ev.č. 320601-12519-00 na MÚ Mělník

Provozovna

  • Zahradnictví Fous
  • Mladoboleslavská ulice
  • 27601 Mělník