Přípravky proti řasám

Pure Pond kuličky od firmy Aqua Evolution

 • preparát obsahující nitrifikační bakterie se dává do filtrace nebo do jezírka
 • bakterie se uvolňují 24 hodin non- stop a odbourávají živiny potřebné pro růst jednobuněčných i vláknitých řas- řasy v jezírku pomalu mizí
 • výrazně zvyšují výkon filtrů a tím snižují zatížení vody produkty metabolismu ryb
 • 97% pozitivních referencí  našich zákazníků je jasným signálem, že jsme po letech testování konečně našli přípravek, který opravdu funguje

Pure Pond Bomb od firmy Aqua Evolution

 • preparát obsahující nitrifikační bakterie se dává přímo do jezírka
 • bakterie se uvolní jednorázově, namnoží se a spotřebují přebytečné živiny v nádrži
 • používá se při zvýšeném výskytu řas, kdy kuličky Pure Pond nestačí
 • do týdne obvykle dojde k razantnímu zlepšení stavu

Algae Away od firmy House of Kata

 • originální přírodní minerální preparát s přísadou enzymů a bakterií
 • používá se pro potlačení tvorby dlouhých a vláknitých řas
 • Algae Away Extra Forte 50 g je vhodné množství pro jezírka o velikosti 5-10 m³ pro celoroční použití 10-25 dávek v roce
 • pravidelná aplikace přípravku jednou za 7- 14 dní nádrž zcela vyčistí od řas
 • doporučujeme používat v kombinaci s kuličkami Pure Pond

 

Boj s větrnými mlýny aneb jak zlikvidovat řasy v jezírku

JEZÍRKO BEZ ŘAS - VIDEO

Každý milovník jezírek svádí každoroční boj s růstem vláknitých řas. Jsou chvíle, kdy díky souhře náhod vzniká z vody esteticky odporný špenát, který člověku zkazí den. Řasy v jezírku jsou zkrátka problém.

Vláknité řasy zkrátka v jezírku nechceme, ale zároveň vytváříme použitím UV zářičů ideální podmínky pro jejich růst. Potřebují totiž světlo a to jim zprůhledněním vodního sloupce poskytneme. Přesto však existuje řešení- kombinace přípravku Algae Away firmy House of Kata a Kuliček Pure Pond firmy Aqua Evolution.

Oba přípravky jsou samozřejmě zcela neškodné pro ryby i rostliny v jezírku. UV- zářič není potřeba během i po aplikaci přípravků vůbec vypínat.

Princip fungování: Algae Away zabije řasy a bakterie uvolňované z kuliček Pure Pond je rozloží na jednodušší látky, které se pak zcela odbourají. Získáváme tím jednu zásadní výhodu. Při jednorázovém zabití řas odumřelé řasy obvykle znovu vodu „přihnojí“ a umožní růst řas nových. K tomu v tomto případě nedochází. Bakterie jejich odumřelé části doslova „sežerou“.

Algae Away se aplikuje v malé dávce každý týden volně konví na povrch jezera. Nic víc, nic míň.

Kuličky PurePond se v intervalu 10- 14 dnů přidávají do filtrace. Jsou to de facto čistící bakterie nakultivované v agarových (želatinových) kuličkách. Základní devizou této technologie je postupné uvolňování čistících bakterií do vody. To žádný jiný preparát neumí. Tím je zabezpečen trvalý přísun čistících bakterií do vody bez ohledu na momentální stav znečištění. Dochází tím k výraznému zvýšení výkonu samočištění vody i výkonu filtru. I majitelé nedostatečně výkonných filtrací tak dostávají šanci bez větší investice do nové filtrace zlepšit kvalitu vody v jezírku.

Čistící bomba PureBomb se používá v letním období jednorázově. Voda v jezírku je teplá, ryby hodně žerou a v nádrži se hromadí živiny. Běžné kuličky Pure Pond přidávané do filtru nemusí situaci zvládnout, objeví se řasy. Nastává chvíle hodit do jezírka „bombu“. Tato speciální gelová koule se nerozpouští postupně jaoku malé kuličky, ale naopak najednou. Dojde k šokovému spotřebování živin v jezírku. Na tuto situaci nejsou řasy schopny zareagovat, do dvou tří dnů všechny odumřou. Filtr nakrmený kuličkami PurePond je dorozloží a žiny odbourá.

Výsledek aplikace těchto preparátů myslím každého překvapí, překvapil totiž i nás.

Jezírko úplně vymetené, jako v pokojíčku....