Nové přípravky do jezírek

Přípravky firmy Colombo

Colombo-pripravky
  • celý loňský rok jsme věnovali zkoušení přípravků Colombo v chovu ryb a také jejich použití v zahradních jezírcích
  • nabídku firmy Colombo můžeme rozdělit na přípravky zahrnující péči o jezírko a pak na léčiva pro ryby

Přípravky pro zlepšení kvality vody a proti řasám

Algisin je přípravek sloužící k eliminaci dlouhých vláknitých řas v jezírku. Pravidelným přidáváním tohoto přípravku v kombinaci s čistícími bakteriemi (PurePond, Bactuur Filterstart) lze udržet jezírko čisté a bez řas.

BiClear je enzymatický přípravek primárně sloužící k odstranění částic snižujících průhlednost vody. Urychluje rozklad kalů ve vodě a zvyšuje tak čistotu a průhlednost vody v jezírku.

Biox je práškový peroxid vodíku obchodně zvaný též "aktivní kyslík". Slouží k dezinfekci vody, likvidaci řas, choroboplodných zárodků. Zároveň ovšem bubliny uvolněného kyslíku vynáší k hladině nečistoty, které pak lze mechanicky vylovit z nádrže. Chovateli je hojně využíván.

Algadrex je přípravek sloužící k likvidaci zeleného zákalu vody, který způsobuje jednobuněčná řasa. Používá se v případě potíží s průhledností vody, pokud je voda zelená a není vidět na dno a tím také na ryby.

Bactuur Filterstart je premix čistících bakterií. Tímto přípravkem lze zjara nastartovat filtraci a v průběhu roku ji pak udržovat v maximálním výkonu. Bakterie odcházející z filtru do jezírka vytvářejí kolonie, rozkládají organický materiál, kaly a tím zvyšují čistotu vody v obecném slova smyslu. V kombinaci s přípravkem Algisin je Bactuur schopen úspěšně potlačit výskyt vláknitých řas.

Antiparazitární a protiplísňové koupele ryb

FMC-50 je přípravek složený z tří druhů látek. Jejich kombinací vznikla koupel s velmi širokým spektrem účinku. Dokáže zabít většinu parazitů, účinkuje proti plísním a brzdí rozvoj patogenních bakterií. Jedná se o jednu z nejpoužívanějších koupelí v chovu okrasných ryb. Barví vodu v jezírku do modrozelena. Odbourává se přirozeně během 24-48 hodin.

Alparex je také velmi účinná koupel proti plísním a parazitům. Zejména v jarních měsících se nám její použití velmi osvědčilo. Po zimě jsou ryby zesláblé a náchylné k virózám a následným onemocněním. Alparex je dobrou prevencí, pomáhá dostat ryby rychle zpět do kondice. Alparex barví vodu v jezírku do svítivě žlutozelené. Odbourává se přirozeně během 24-48 hodin.